آرش اشاداد : بازیگر زنمان را به ناچار کچل کردیم

11 خرداد 1396
نویسنده 

 

بک استیج - نیلوفر مهرابی : نمایشنامه کارنامه بندار بیدخش در مورخ 1/3/1396 با کارگردانی آرش اشاداد و تهیه کنندگی محسن افشانی به قلم استاد بهرام بیضایی در تماشاخانه پایتخت باحضور علاقه مندان تاتر و برخی هنرمندان سینما و تلویزیون برگزار شد.

در پایان این اجرا خبرنگار سایت بک استیج  گفت و گویی کوتاه و جامع پیرامون اجرا با کارگردان این نمایش انجام داده است که ماحصل آن را در ادامه می خوانید:

 

آرش اشاداد: نوشتن این نمایشنامه 20 سال به طول انجامیده است که ما از 10 سال پیش این نمایشنامه را پژوهش و به اجرا در آوردیم.
بنده از سال1395 تا به امروز 4 بار این نمایش را به روی صحنه برده ام؛و حالت های اجرایی مختلف اش را امتحان کرده ام،و سخت ترین حالت این نمایش را اینبار تجربه کرده ام.
برای این می گویم سخت ترین حالت زیرا راحت ترین حالت های ممکن را انجام داده ایم و حال بر روی دکور تغییراتی ایجاد کرده ام و حرکت های فیزیکی سنگینی را اضافه کرده ایم.
اینبار این نمایشنامه را تلفیقی از ادبیات کلاسیک ایران امتحان می کنیم که ببینیم انجام شدنی است یا خیر.
مشکلاتی برایمان پیش آمده است مانند اینکه  چرا بازیگر دختر پوشش مناسبی ندارد؟که  به ناچار مجبور به کچل کردن موهای بازیگر دختر  شدیم ؛اما باز مشکلات دیگری سرراهمان قرار گرفت که در نهایت تصمیم بر این شد بازیگر دختر پوشش سر خود را به طور کامل حفظ کند.
-وی در رابطه با انتخاب بازیگر ها به ویژه محسن افشانی اینگونه توضیح داد:
من بازیگرانی را ورود داده ام که اولین اجرا تاتر به این سختی را پشت سر می گذارند؛چون میخواهم آنها را نشان دهم.
دلیلم از انتخاب محسن افشانی این بود که میخواستم قدرتش در زمینه تاتر را به همگان نشان دهم.
میخواستم نشان دهم محسن افشانی که در سینما و تلویزیون میبینند روحیه و توانایی بازی در چنین تاتر های سنگین را هم دارد؛در اصل میخواستم قدرت اجرا محسن در زمینه تاتر را به رخ بکشم.
-وی در آخر راجع به بازیگر نقش دختر این نمایشنامه اینگونه اظهار کرد:
ریحانه رضی در رزومه خود بازی در چند سریال و تاتر را به ثبت رسانیده است؛آن را دعوت به بازی در این تاتر کردم و اتفاق دشواری را برایش رغم زدم؛که خوشبختانه وی توانست  به خوبی خود را در صنعت تاتر اثبات کند.

آمار بازدیدکنندگان

749991
TodayToday475
YesterdayYesterday1244
This_WeekThis_Week1719
This_MonthThis_Month4322
All_DaysAll_Days749991