0

گزارش تصویری از کنسرت ایهام بند

دی 11th, 1348
از نگاه سعیده رضاییان
0

گزارش تصویری از کنسرت سیروان خسروی

دی 11th, 1348
از نگاه سعیده رضاییان
0

اخرين فرياد هاي ماكان در سالن وزارت كشور

دی 11th, 1348
اخرين فرياد هاي ماكان در سالن وزارت كشور   ?ماكان در حالي كنسرت ...
0

گزارش تصویری کنسرت رضا بهرام

دی 11th, 1348
ز نگاه ارزو اسماعیلی  
0

گزارش تصویری کنسرت بهنام بانی

دی 11th, 1348
از نگاه سحر عباسی
0

"شیدایی" بابک جهانبخش "پریزاد " را به "دریا" رساند

دی 11th, 1348
بک استیج _ پرستو زمانی مفرد بابک جهانبخش کنسرت خود را با قطعه ای وای ...
0

سیروان خسروی و سوژه هایی که تکراری نیست.

دی 11th, 1348
سیروان خسروی و سوژه هايي كه تكراري نيست بك استيج – سالومه گلمکانی : ...
0

دیدار مجدد امپراطور با دوستدارانش در برج میلاد " اتفاق" افتاد

دی 11th, 1348
  بک استیج - امیر حسین عباسی : کنسرت مهدی یراحی ۲۵مرداد ...
0

"جنون" روزبه بمانی "بدون تاریخ بدون امضا" شد

دی 11th, 1348
  بک استیج- سالومه گلمکانی: درادامه کنسرت های روزبه بمانی این هنرمند ...
0

شاهکاره عالیجناب عشق باز هم در برج میلاد

دی 11th, 1348
  بک استیج _ پرستو زمانی مفرد : گروه پرطرفدار ایوان یک بار دیگر در ...
0

"خدانگهدار" ایهام همراه با "بغض "

دی 11th, 1348
  بک استیج - سالومه گلمکانی :گروه ايهام در ادامه ي اجرا هاي هيجان ...
0

دوره جدید آکادمی هزار صدا همزمان با عیدقربان برگزار شد

دی 11th, 1348
  بک استیج - امیر جسین عباسی :هزار صدا که اولین برنامه استعدادیابی ...
0

دیدار چارتار با هوادارانش در برج میلاد

دی 11th, 1348
بک استیج - سالومه گلمکانی : 16 مرداد ماه 1398 گروه پر ظرفدار چارتار ...
0

میلاد درخشانی در تالار وخدت خوش درخشید

دی 11th, 1348
بك استيج-ثنا دبستاني: ميلاد درخشاني پس از هفت ماه بار ديگر در تالار ...

 

 

کنسرت گروه کروم 19اسفند

     

اولین گفتگوی جنجالی وحید حامد

11 اسفند 1394
نویسنده 

 

بک استیج - سالومه گلمکانی : وحید حامد جوان خوش آتیه و آینده دار موسیقی که به تازگی اولین آلبومش را که آخرین یادگاری های نیما وارسته در آن شنیده می شد پس از حدود یک ماه از انتشار آلبومش مصاحبه ای داغ و جنجالی را با بک استیج انجام داد که خواندنش را حتما به شما توصیه می کنیم . البته جا دارد تشکرکنیم از آقای حامد که با توجه به اینکه هنوز عزادار پویا قاسمخانی بودن وقتشون رو در اختیار ما گذاشتن . همونطور که در عکس ها هم مشخصه ایشون هنوز از عزای دوست صمیمیشون در نیومده بودن

_ خوب از پروسه آلبوم شروع کنیم که اصلا چی شد استارت آلبوم خورد؟ و چه جوری با نیما آشنا شدید؟

_ اواخر سال 89 من با نیما صحبتی کردم خوب توی فیس بوک با نیما آشنا شدم من یکی از طرفدارای نیما بودم و کاراشو خیلی پیگیری میکردم و از سال 85 هم که آلبوم 85 بنیامین منتشر شده بود و بعد از اون هر آهنگی که کار کرده بودو من تقریبا 99% گوش کرده بودم.

قبل از این آلبوم ما دوتا آلبوم جمع کرده بودیم که یکیش به خاطر ارشاد و یکی دیگه بخاطر کمبود کیفیت کنار گذاشته شد بعد از اینکه با نیما توی فیس بوک صحبت کردیم اوایل سال 90 که دیگه جدی تر شد و با یک آشنایی رفتیم پیشش هرچند که حضور ایشون اصلا نیازی نبود رفتیم و بعد از یک جلسه قرار شد که ما 3/4 تا قطعه رو با نیما کار کنیم و بقیه رو اشخاص دیگه  تنظیم کنند چون اون موقع نیما سرش خیلی شلوغ بود

_ اون موقع نیما با بنیامین کار میکرد؟

_نه اون موقع اصلا هنوز بنیامین نقشی نداشت بعد از اینکه  ما استارت اولیه رو به صورت جدی زدیم به عنوان آلبوم یک ماه بعد بنیامبن اومد و همان زمانی بود که استارت رفاقت منو نیما خورده بود یعنی از حالت مشتری مداری دارآمده بود بود و ما با هم دوست شده بودیم بعد که بنیامین اومد خوب اولویت با بنیامین بود و 3 سالی بود که ازش آلبوم منتشر نشده بود و باید زودتر آلبومشو شروع میکردن.

سه روز در هفته اختصاص داده شد به بنیامین وسط کارای بنیامین ثمین وطن دوست بود که اواخر آلبومش بود، از طرفی هم محسن همتی بود که از سال87 شروع به کار کرده بودن و باید اون  آلبوم هم به سرانجام می رسید.

خوب سه روز که بنیامین، محسن همتی، ثمین وطن دوست، کنسرتای حمید عسکری اصلا قرار بود حمید عسکری توی کمای3 و خوشبختی تَِرک داشته باشه. همه ی اینا باعث شده بود ما به زور و بدبختی آهسته آهسته این آلبومو جلو ببریم تا اینکه خورد به زمانی که بنیامین با گروه به مشکل برخورد ، تنظیمات خوب در نمیومد و کار بنیامین متوقف شد. من از فرصت استفاده کردم اون موقع محسن همتی هم آلبومش جمع شده بود و برای ثبت ارشاد رفته بود و ما با خیلی نیما وقت میگذروندیم و تونستیم تو اون برهه از زمان آلبومو پیش ببریم. بعد دوباره بنیامین با گروه اکی شد قرار شد تو آلبوم بنیامین، فرشاد فارسیان و علی منصوری توی تنظیمات دخالت نکنن و فقط نیما کار کنه، این قراری بود که محسن رجب پور با نیما گذاشت همون روز هم من هم تو استودیو بودم. خلاصه رفتیم جلو تقریبا 5-4 تا آهنگ تموم شد. بعد که بنیامین اومد دوباره سه روز در هفته بنیامین بود ، کنسرتهای بنیامین بود ، کنسرتهای حمید عسکری بود، روزای تمرین نیما بود خیلی سخت بود تا جایی که من هر روز به نیما زنگ میزدم که امروز برنامه چیه؟ میگفت امروز نیا فردا بیا، فردا میرفتم یکی دیگه اومده بود خیلی سخت بود کار کردن تو اون شرایط و تنظیم هارو جلو بردن. انقدر که دیگه خسته شدم فقط میگفتم نیما هرجوری هست این آلبومو بزن و جمعش کن. ولی از سر وسواسی که نیما داشت روی کار یهو می دیدم یک صبح تا بعد از ظهر 2 خط تنظیم شده بود این هم سر وسواسش بود  هم اینکه پای رفاقت وسط کشیده شده بود نمی خواست یه کار معمولی بهم بده میگفت یه کاری باید بزنم که حداقل کم نزاشته باشم .این همه معطلت کردم چون همون سال اول به خاطر یک سری مشکلاتی که نیما  داشت و بدقولیایی که مدیر برنامه ها باهاش میکردن اوایل سال 91 با باهاش 5 تا آهنگ رو تسویه کردم، بحث یه آهنگ دیگه مطرح شد که ترانشو نیما گفته بود و ما هم به نام نیما زدیم چون اون فضای ترانه طی یک اتفاق واقعی برای نیما  بود . نشستیم با نیما ، و نیما این ترانه رو گفت و به اسم خودش هم ثبت کردیم یعنی در زمان حیات نیما این ترانه رو فرستادیم ارشاد مدارکشم هست و مجوز هم دادن. جالب بود ترانه هایی که به اسم خودم بود رو رد میکردن ولی ترانه ایی که مال نیما بود رو همون اول مجوز دادن .

کم کم اومدیم جلو آلبوم 93 بنیامین که تموم شد 2 ماه فرصت داشتیم .کنسرتا برقرارد شد ، بعد آلبوم بنیامین نیما به عنوان تنظیم کننده فقط سه تا فطعه بست و بیشتر برای مستر پیش نیما مشتری میومد .

خوب من تو اون برهه از زمان تمام کار و کسبم رو گذاشته بودم زمین برای اینکه آلبومم جمع بشه. 2 روز قبل فوت نیما قول داده بود که یک آهنگ بهم هدیه بده. ترانه و ملودیش آماده شد و رفتیم با محمد مجرلو ضبط کردیم و فرار شد نیما تنظیم این ترک و بزنه و تموم شه به قول خودش میگفت که حالا بخاطر اون بدقولیایی که به تو کردم این تراک رو به تو هدیه میکنم.

ولی متاسفانه پس فرداش داریوش صالح پور به من خبر داد نیما از دنیا رفته، یعنی من دو روز قبلش نیما رو تو استودیو دیدم و روی تنظیم ها کار کردم و فقط روز آخر پیشش نبودم. یعنی از نظر زمانی آخرن فعالیت های نیما روی آلبوم من بود ، همه کارا به مرحله میکس رسیده بود چون نیما هر کار رو که تنظیم می کرد میکس ش رو هم انجام میداد و اخرش مستر میکرد و بعد هم کارا رو میبردیم واسه انتشار. خوب ما اون موقع مجوز ترانه هارو گرفته بودیم، نیما که فوت کرد آهنگها رو بردم ارشاد گفتن که فاقد اثر هنریه. خدا جناب پیروز ارجمند رو برای من از آسمون  رسوند یه جلسه گذاشتند. ایشون گفتند یه جلسه براتون میزارم با شورای موسیقی ؛ شورای موسیقی هم گفتند کارها رو دوباره بفرست من هم فرستادم؛ کارا کم کم آماده شد و مجوز گرفتیم و فقط یکی از آهنگ هایی که نیما تنظیم کرده بود مجوز نگرفت ؛ هنوز هم اصلا معلوم نیست برای چی به اون ترک مجوز ندادن . بالاخره برج 3 سال 94 مجوز گرفتم. بعد بی تجربگی کردم یه قرار دادی رو به اشتباه برای پخش آلبوم  بستم و خلاصه سر انتشار این آلبوم حسابی اذیت شدم

چطور ؟

این شرکتی که می خواست برای من مجوز بگیره خیلی من رو اذیت کرد با کمک علی حسین زاده و برادرش رفتیم دنبالشو مجوز رو گرفتیم به این صورت که یه نامه نمایندگی از طرف شرکت به من دادن و من خودم افتادم دنبالش و همه ی مجوزها رو گرفتم بعد از گرفتن مجوز شرکت به من قول داد که برات کار رو منتشر میکنیم ؛ از برج 5 که ما قرارداد و بستیم شرکت شروع کرد به  بد قولی کردن ، بعد خوردیم به محرم و صفر، بعدش هم لطف خدا بود که تونستیم قرار داد رو فسخ کنیم و من به ناچار با هزینه خودم بیشتر به صورت مجازی نه فیزیکی آلبوم رو منتشر کردم یعنی تعداد محدودی از آلبوم رو تولید کردم به خاطر هزینه های زیاد تولید و پخش .

_ از باز خورد آلبوم تا الان راضی بودید با توجه به اینکه یه آلبوم اولی هستید و کسی به اون صورت نمیشناستتون؟

_ توقعم خیلی بیشتر از این بود بخاطر اینکه آخرین اثر زنذگی نیما بود . اما هرکی آلبوم رو شنیده هم تا الان راضی بود و تا حالا کامنت منفی نگرفتم.

_ خوب این فاصله ی یک سال و خورده ای از فوت نیما تا انتشار آلبوم باعث شد کمی تب مردم نسبت به اسم نیما فروکش کنه شاید اگه همون اوایل فوت نیما آلبوم منتشر می شد اتفاقهای بهتری برای آلبوم می افتاد

_ خوب نمی تونستم ، دنبال مجوزش بودیم ارشاد همکاری نمیکرد. ما همون سال اول یه ماکت زده بودیم از آلبوم که ترانه اینه ملودی اینه ؛ کلاً آلبوم اولی ها رو خیلی اذیت میکردن خدمتتون گفتم که آقای ارجمند رو خدا برای ما رسوند. خوب من از سال 85 تو ارشاد میرفتم و میومدم . به نظر من اونایی که اسم و رسم ندارن اصلا نباید سمت ارشاد برن اگر بعد  آلبوم اول که هزینه کرده بودم و منتشر نشد کار مجاز رو کنسل می کردم و یه کلیپ داده بودم الان مثل خواننده هایی که این کار رو کردن و الان هم رو استیج هستن صد در صد  جایگاه بالاتری تو موسیقی داشتم.

_ یعنی فکر میکنی چون کلیپ ندادی اشتباه کردی؟

_ آره اشتباه کردم

_ قصد نداری که کلیپ بدی؟

_الان منتظر بازخورد البوم هستم ببینم چه جوریه مردم چیکار میکنن اما امسال هم احتمال داره تا آخر سال کلیپ ندیم اما هر ماه یک تراک منتشر میکنیم ببینیم فید بک مردم چطوریه

_ قطعاً کار باید خوب تبلیغ بشه تا مردم بشنونش

_ الان کار رو به گوش مردم رسوندن خیلی سخت شده یعنی هفت خوان رستمه واقعا کار باید خاص باشه انگار باید خدا دست بزاره رو آهنگت پلی کنه که مردم بشنون حتی اگر کارتم خوب باشه باید خیلی هزینه کنی تازه شاید شنیده بشه

_ الان یعنی تا آخر سال 95 نمی خوای موزیک ویدیو بدی بیرون؟

_ بستگی داره الان یک موزیک ویدیو خوب ساختن حداقل 10 ملیون هزینه داره که مردم به چشمشون بیاد بعد باید بری مجوز بگیری تو اینترنت پخشش کنی تازه اونم اگه وارد شبکه های ماهواره ای بشه بازم وزارت ارشاد می خوادتت . الان زانیار فکر کنم بخاطر همین ممنوع الکاره که مجوز کلیپشو داشته اما ازشبکه های ماهواره ای پخش شده بوده و از ارشاد خواستنش الانم ممنوع الکار شده.

خوب میتونید کلیپ و به شبکه های ماهواره ای ندین !

ببینید وقتی برای یک موزیک هزینه میشه چرا میشه برای اینکه این موزیک باید به چشم مردم بیاد خوب این کجا باید پخش بشه که مردم ببینند الان همون زانیار که مجوز گرفته خوب یعنی کارش مشکل نداشته که مجوز دادن حالا داده به شبکه های ماهواره ای که مردم ببیننش.

_ خوب ارشاد میخواد اصلا مردم سمت شبکه های ماهواره ای نرن !!!

_ خوب پس باید یه شبکه رو راه بندازن که خواننده ها با المان های مجاز کشور کلیپ بسازن و از اون شبکه پخش بشه . اگه این جور نباشه دیگه پس اصلا چرا دارن به موزیک ویدیو مجوز میدن؟ خوب مردم کجا کلیپ ها رو ببینن؟ مگه تلوزیون پخش میکنه؟

_ البته موزیک ویدیو هایی رو ممنوع کار میکنن که خیلی بگیره اونایی که خیلی دیده نشه رو کاری ندارن !

_ خوب چه کاریه که آدم اصلا یه کاری رو انجام بده که نگیره بعد بیاد موزیک ویدیوشم بده، اون کاری که خواننده فکر میکنه خوب شده ، با سلیقه ی مردم جوره یه موزیک ویدیو مناسب هم براش میسازهکه بیشتر بگیره اگه قرار باشه نگیره که اصلا چرا هزینه کنه

برخورد تهه کننده ها با آلبوم اولی ها چطوره ؟

من فقط از برخورد آقای علمشاهی خوشم اومد با احترام رفتیم قطعات رو تا ثانیه آخر گوش دادن حتی یک ثانیه ازیک قطعه رو نزدن بره جلو حداقلش اینه که با احترام باهام برخورد کردن ولی گفتن فعلا شرایط سرمایه گذاری نداریم که خوب این هم بخاطر سیاست های شرکتشون بود‎

اما بقیه حتی  حاضر به شنیدن آهنگا نبودن حتی با اینکه اسم نیما رو میاوردیم فقط این اواخر یک هفته قبل از انتشار آلبوم یک قراری با آقای رجب پور داشتیم که گفتن یک قطعه رو حذف کن برو آلبوم بده بیرون بعد عید بیا با هم صحبت کنیم.

_ آقای رجب پور مثله اینکه دارن یک آکادمی راه میندازن؟

_ بله اونجا هم با من صحبت کردند راجع بهش

_ شما هم جزو اون گروه آکادمیشون هستی؟

_ من نرفتم راجع به این موضوع صحبت کنم فقط رفتم راجع به آلبوم توی استودیوی نیما صحبت کردم .

_ الان استودیو نیما دست آقای رجب پورهستش ؟

_ نه دست چهارتا جونه که اتفاقا من از کارشون خوشم اومد که فکر کنم یکیشون هم توی همین آکادمی هستش . یه آقایی به نام سپهر بود که من دوتا از کاراشون رو شنیدم و خوشم اومد .

_ وضعیت موزیک رو چه جوری میبینید؟ به عنوان آدمی که تازه آلبومش با هزینه ی شخصی منتشر شده؟

_ با توجه به نجربه ی 10 ساله ی من اگر قرار باشه دوباره شروع کنم میرم سمته شبکه های ماهواره ای یعنی اینو انگار اصلا خود ارشاد داره تلقین میکنه. وقتی میبینی اونجا هنوز کار رو نشنیده میگن فاقد اثر هنریه و اصلا به سلیقه ی خواننده و ناشر هیچ احترامی نمیزارن دقیقاً خوانندخ رو سوق میدن به سمت ماهواره  ببنید کارمن حتی یه ذره فالشی یا ایراد فنی نداشت پا با این حال گفتن موسیق فاقد اثر هنریه  انگار فقط نشستن اونجا که ایراد بگیرن و اون هم نه ایراد های فنی ایرادهای سلیقه ای. اگر بخوام برگردم عقب یا حتی اگر هرکدوم از دوستانم بخوان شروع کنن حتما بهشون میگم ابتدا سمته آلبوم مجاز نرن، هزینه ای که بابت یک آلبوم میشه خیلی بیشتر از یک ویدئو عالیه . همینطور زمانی که صرف تولید یک آلبوم میشه ، برای یه آلبوم اولی حداقل دو سال طول میکشه تا کار ازطرف ارشاد تایید بشه یعنی رسما باید خیلی آینده نگر باشید یا حتی پیشگو باشید که بدونید دوسال بعد مردم سلیقشون چه جوریه تازه شاید اونم زمان قوانین فرق کنه و ارشاد کارشما رو قبول نکنه.

_ یا با یه حاشیه بیای بالا

_ دقیقا ... مثلا صدات شبیه شادمهر باشه ،  قیافت شبیه فلانی باشه یا پارتی کلفت داشته باشی یا مثلا بری فلان مسابقه ی شبکه ی ماهواره ای شرکت کنی مردم بشناسنت، این اصلا خوب نیست اینجوری تبعیضه بین خواننده هایی مثل من که با سرمایه خودم شروع کردم حداقل قانون رو  رعایت کردم با خواننده ای که رفته شبکه های ماهواره ای رو آباد کرده و الان رو استیجه.

_ فکر میکنی ارشاد چه برخوردی باید در مورد این قضیه داشته باشه؟

_ همون طور که امیر حسین مقصودلو این مسیر رو رفته و بهش مجوز نمیدن به خواننده های قانون شکن هم نباید مجوز بدن بدن اصلا مشکل امیر حسین مقصودلو چی بوده که بهش مجوز ندادن اونم رفته کلیپ ساخته خواننده هایی هم که الان هرشب روی استیج هستن هم با شبکه های ماهواره ای کار کردن.

_ امیر حسین مقصودلو بخاطر واژه های غیر اخلاقی مجوز نمی گیره

_ خوب اونم میگه من توبه کردم خوب اونم کارش اشتباه بوده اشتباه هم باید بخشیده بشه الان من نمیگم ایشون باید مجوز بگیره ها من میگم اگه ایشون نباید مجوز بگیره قانون شکنها هم نباید بگیرن، اونا هم رفتن با ماهواره کار کردن.

_ فکر میکنی اگه دلالهایی این که میان به گفته ی آقای ارجمند امضای اقای مراد خانی و ... رو جعل میکنن یاشرکت هایی که که فقط به اسم تولید آلبوم شرکت زدن و هیچ حمایتی از آلبوم اولیها نمیکنن و فقط به فکر کنسرت گذاشتن و سود خودشونن یا ازالبوم اولی هابرای گرفتن مجوزپول می گیرند جمع بشه وضعیت موزیک بهتر میشه؟

_ به نظر من زمانی وضعیت موسیقی بهتر میشه که ارشاد بیاد اشکالات فنی و ایرادهای اخلاقی  کارها رو بگیره.

_ به نظر شما نباید ارشاد بودجه ای رو تخصیص بده به موسیقی؟

_ اگر یک شبکه مثل شبکه آی فیلم بیاد که فقط برای موسیقی باشه که صد در صد وقت هم کم میاره اگر اینکارو بکنن نه دیگه مردم سمت شبکه های ماهواره ای میرن خیلی هم از اینی که هست بهتر میشه و گوش مردم به سمت موسیقیه بهتر میره و تموم سبک ها مخاطب خودشونو پیدا میکنن.

_ یعنی موافقین با اینکه یک شبکه موسیقی داشته باشیم؟

_ صد در صد

_ برنامه هایی مثل ساعت 25 و این برنامه ها چه تاثیری رو پیشرفت موسیقی داره؟

_ برنامه ساعت 25 همش از خواننده های اسم و رسم دار دعوت میکنه من ندیدم از یک خواننده آلبوم اولی دعوت کنه مثلا من الان حدودا یک ماه آلبومم اومده بیرون فقط موسیقی ما بهم پیشنهاد مصاحبه دادن و یک مسیج هم از ایده آل تو صفحه اینستاگرام دیدم و شما که از همون اولش پیگیره کارهای من بودید.

_ به نظرت راهی که مخاطب یک کار خوب و بشنوه چیه؟

_ خیلی سخته، اگه الان هرمنطقه 1000 تا زیر زمین داشته باشه حداقل 10 تاش استودیو شده ، الان اگهی روزنامه رو که نگاه میکنی نوشته فول آلبوم، شعر، ملودی و تنظیم کلا 3 میلیون تومان بعد جوونای ما میان اون کارو میگیرن و با کمترین کیفیت پخش میکنن بعد اگر یک نفر هم دانلود کنه میگه این آلبوم اولی ها هم بدرد نمیخورن بزار همون قبلیارو گوش کنیم یه سریا هم مثل محسن همتی به نظر من همون موقع که اومد بیرون استاندارد های لازم رو داشت و اصلا شنیده نشد اونم نیما زده بود

_ ولی خوب مثلا یه آلبومی میاد مثل زیر بارون 1 و اونجوری میگیره دلیلش چی بوده؟

_ ببینید یادمه نیما خودش خیلی تبلیغ کرده بود و واسه این آلبوم تو مصاحبه آخرش با خود شما هم این رو گفت ؛ به نظر من آلبوم زیر بارون نگرفت قطعه این چه حسیه گرفت که اون نبوغ نیما رو نشون میداد بخاطر همین بود که من میگم نیما بهترین تنظیم کننده ایران بوده چون هیچ تنظیمی بعد از انقلاب توی این سبک تولید نشده که یک دقیقه و نیم بدون اینکه خواننده وارده موسیقی بشه پلی بشه اما شنونده رد نکنه بره یعنی خواننده هیج تاثیری توی این قطعه نداشته اصل کار رو نیما انجام داده

_ بله تو مصاحبش با من گفت من این کارو انجام دادم که بگم من تواناییشو دارم، چه توصیه ای داری الان برای اونایی که می خوان کار کنن خوب بالاخره یه عده دوست دارن دیگه؟

_ من از سال 81 نوازندگی گیتارو شروع کردم سال 90-89 که رفتم پیش نیما فکر میکردم که الان دیگه خوندنو بلدم و میتونم وارد بشم اما نه اینطوری نبود تازه با اینکه قبلش دوره ی سلفژ رو گذرونده بودم با توصیه نیما رفتم کلاس آواز یعنی باید قوی باشی بعدش راهتو انتخاب بکنی به نظر من اصلا صدای بد وجود نداره باید با توجه به صدات سبکتو درست انتخاب کنی صدا شاید 15% قضیه خوانندگی باشه باید با توجه به رنگ صدا موسیقی رو انتخاب کنی بعد بری تو اون سبک تنظیم کننده خوبی پیدا کنی که باز اونم خودش هزینه های زیادی داره به نظر من اگر به جای اینکه برن آلبوم جمع کنن برن همون یه موزیک ویدیو جمع کنن بهتره.

_ نمی خوای دیگه کار غیر مجاز انجام بدی؟

_ خوب من دیگه خواننده رسمی شدم همه این کارها رو کردم که به اینجا برسم ولی خوب مسیر اشتباه بوده همون سال85 پروندم هست

_ خوب موسیقی ما 8 سال بد و طی کرد

_ نه قبول ندارم اونایی که غیر مجاز کار کردن دارن خوب کار میکنن اگه 8 سال بد رو کار کردن چون به نظر من پدیده ای نیومد بالا مثلا م . ف اومد که اصن نمیشه اسمشو گذاشت پدیده مرتضی پاشایی اومد که اونم زحمت کشید بنده خدا خیلی تلاش کرد تا اون صدای جادویش رو به گوش مردم برسونه و ماسفانه سرطانش بیشتر مرتضی پاشایی رو آورد بالا تا صداش یعنی مردم هر هفته اونو میکشتنش ولی واقعا روحش شاد باشه صداش خیلی جادویی بود دیگه تکرار نمیشه مثل ناصر عبدالهی به نظرم اینایی که میرن رو استیج کارای مرتضی پاشایی رو میخونن واقعا اشتباه می کنن صدای مرتضی واقعا جادویی بود

_فکر میکنی خواننده هایی که الان روی استیجن چند سال دیگه جا دارن رو استیج بمونن؟

_ با این آلبومهای که دارن منتشر میکنن خیلی دوام نمیارن جوونایی هستند که دارن خوب کار میکنن مثل سپهر که من تو استودیوی نیما دیدمش ؛ مثل فوتبال دیگه الان سن خداحافظی از فوتبال خیلی اومده پایین جونا الان فوق العاده بازی میکنن یعنی اگر خواننده های اسمی کاراشون رو آپدیت نکنن و نیان خودشونو به پای این جوونا برسونن همشون محو میشن آلبوم آخر آقای " ب . ب " مگه خوب بود؟ یا " ح . ع " کار خارق العاده ای بود یا خود " ب . ج " این سه تایی که گفتم خودم خیلی دوست دارم و کاراشونو دنبال میکنم محمد علیزاده یک کار خیلی خوبی کرد اومد با مهرزاد امیرخانی کار کرد خوب کارهای ایشون جوون پسنده ، ترانه هاش خیلی خوبه فکر کنم محمد علیزاده امسال بیشتر از همه هم کنسرت گذاشت چون کار خوب کرد .

_ توی مجازا آخرین آهنگی که بیشتر نظرت رو جلب کرده چی بود؟

_ کارا همه تو یک سطح بوده کاری نشنیدم که بگم وای چه کاره فوق العاده ای ، بچه ها حتی هم سطح خودشونم نبودن من فقط یک قطعه رو خوشم اومد که چند وقت پیش بابک جهانبخش منتشر کرد به نام " مثل همه " و اونم چون تیم کلاً متفاوت بود و تنظیم کننده  جدید بود

_ یه سری اسم میگم یه جمله بگو

_نیما وارسته :   نابغه ی موسیقی ایران

بابک جهانبخش :    همیشه خوب

فرید احمدی :     صاحب سبک

احسان علیخانی :   مجری خوب

محسن رجب پور :   بزرگترین تهیه کننده موسیقی ایران

غلام علمشاهی :   درست ترین تهیه کننده موسیقی ایران

مجید خراطها :   اصلا مخاطبش نیستم

سامان جلیلی :   شادمهر

شادمهر :   اگر کاور نمیکرد واقا کینگ آو پاپ ایران بود

سیروان خسروی :   یکی از بهترین تنظیم کننده های ایران

ناصر عبدالهی :   تکرار نشدنی

_ حرف نگفته ای درد و دلی خواسته ای از مردم ؟ ارشاد؟

_ من الان راجع به ارشاد هر حرفی بزنم و داد هم بزنم به گوششون نمیرسه اگه یک جلسه برای من بزارن بگن توی ارشاد ایراد های ما رو بگیر باید یک هفته برم اونجا براشون صحبت بکنم واقعا از سال 85 من اذیت شدم دیگه می خواستم کارو همین جوری منتشر بکنم که به اصرار علی حسین زاده انجام ندادم.

_ نقش علی حسین زاده رو تو آلبوم نگفتی؟

_ از ب بسم الله نیما علی رو به من معرفی کرد از جلسه اول که رفتیم با نیما صحبت بکنیم که ملودی ها رو تنظیم بکنه ازش خواسته بود که بیاد یه دستی به سر و روی ملودی های من بکشه یعنی واقعا علی مدیریت هنری آلبوم رو بر عهده داشت . اون چیزی که من ساخته بودمو رنگ و روی درست بهش داد دوتا تنظیم خیلی خوب برام زد این "دوستت دارم" که سر آلبومی هم هست اصطلاحاً   فرشاد فارسیان تنظیم کرده بود که ارشاد رد کرد و گفته بود برو درستش کن خوب اون موقع فرشاد تو ایران نبود مجبور شدیم تراک 1 رو از اول تنظیم کنیم ، بعد فوت نیما هم قطعه ی پازل رو ساختیم یعنی ولی علی اگه تنظیم هم تو آلبوم نداشت ، باز هم مدیر هنری آلبوم بود خیلی زحمت کشید یعنی واقعا مدیونشم حتی توی بعضی از ترانه ها هم دستی به سر روی کار ها کشید

_ از مردم چه درخواستی داری؟

_هنوز انقدر خودمو بزرگ نمیبینم که از مردم چیزی بخوام ولی همیشه خواستم کار خوب گوش بدن برای وقتشون ارزش قایل بشن چون موسیقی غذای روحه دیگه کاره خواننده هایی رو که میگن که تیغ بردارن بزنن رو رگشون وای چرا انقدر دنیا بده حالا من چیکار کنم؟ رو گوش ندن

یه سری از مردم و درک نمیکنم میشینن یه سری فیلمهای غمناک نگاه میکنن تا آخرشم باز هم غمگین تموم میشه یعنی هیچ امیدی تو فیلم نیست آهنگم همینه آخرم هیچ امیدی تو آهنگ نیستش موسیقی غذای روحه باید شاد باشه یا حال آدم رو عوض کنه ؛ خوب کنه ، نه اینکه حالشونو بد کنه فقط خواهش میکنم موسیقی خوب گوش بدن

_ در مورد خودت چه خواسته ای داری ؟

_ اینکه کسایی که این مصاحبه رو میخونن خواهش میکنم آلبوم منو با تمام خواننده های بِرَند مقایسه کنن و بهم نمره بدن و بگن که تو واقعا لیاقت داری که باشی یا نه ؟ بعد مقایسه بکنن آلبوم من رو با آلبومهایی که امسال اومده با توجه به اینکه آلبوم من 3 سال پیش ساخته شده

_ حرف آخر؟

_ مرسی از شما که همیشه حامی من بودی زحمت کشیدی ، از پدر و مادر نیما خیلی ممنونم که خیلی زحمت کشیدن بعد از فوت نیما و فقط دوست دارم یه پرانتزبازکنم و بگم اون آدمهایی که حالا داعیه داره نیما شدن ، منتقد آلبوم من شدن ، حتی بی انصافانه منتقد نیما شدن مثل آقای "س.پ" شما خودت هم یادت هست که نیما تو آخرین مصاجبه زندگیش که با خود شما بود از چه افرادی گلایه داشت و چه درد و دلهایی توی دلش بود ولی حرفی نمیزد من هم به احترام خواسته ی نیما سکوت می کنم فقط بهشون می گم خدایی هست که شاهد و ناظر همه ی اعمال ما هست . و در نهایت تشکر می کنم از تمام کسایی که باعث شدن این آلبوم منتشر بشه و برای پویا قاسم خانی عزیز عکاس و طراح آلبوم که یک هفتست به رحمت خدا رفته هم طلب مغفرت و آمرزش دارم

تیم بک استیج نیز برای آقای حامد و خانواده محترمشان آرزوی روزهایی سرشار از شادی و سلامتی دارد

در پایان اگر هنوز موفق به خرید آلبوم پازل نشدید میتوانید این آلبوم را از سایت بیب تیونزبیب تیونز تهیه کنید

saloome

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

موارد مرتبط

 • اهنگ تو میخندی از امیر طبری منتشر شد
  توسط

  بک استیج- ماندانا گلمکانی : امروز جدیدترین اثر امیر طبری به نام *تو یخندی * با ترانه و موسیقی علی حسین زاده منتشر شد

   شایان ذکر است که علی حسین زاده در این اهنگ با امیر طبری هم خوانی نیز داشته است امیر طبری که به زودی البومش روانه بازار خواهد شد با پخش چند تک اهنگ قصد دارد ذائقه مخاطبان خودرا محک بزند

  این اهنگ را میتوانید هم اکنون از چنل بک استیج دانلود کنید و کلیه سایت ها معتبر موسیقی  دانلود نمایید

 • گلاب هم به روی استیج میلاد میرئد
  توسط

  امیرعباس گلاب بالاخره پس از سالها برای اولین بار روی صحنه می رود. این خواننده پرطرفدار موسیقی پاپ روزهای نهم و دهم مرداد و طی چهار سانس به تهیه کنندگی شرکت «اکسیر نوین» به مدیریت «محمدرضا خانزاده» آثار خاطره انگیزش را در سالن میلاد نمایشگاه بین المللی اجرا می کند. فروش بلیت های

  این برنامه از ساعت 16 روز یکشنبه 18 تیرماه آغاز شده و علاقه مندان برای تهیه بلیت می توانند به سایت «اکسیر کنسرت» مراجعه نمایند. در حال حاضر تمرینات امیرعباس گلاب به همراه اعضای گروهش آغاز شده و شنیده ها حکایت از آن دارد که برای اولین اجرای این خواننده از سوی دست اندرکاران کنسرتش برنامه های مفصلی تدارک دیده شده است.
   
   اولین کنسرت رسمی امیرعباس گلاب در حالی نیمه تابستان برگزار می شود که این خواننده برای رسیدن به صحنه مسیر نسبتاً طولانی را طی کرد. او در اولین سال های فعالیت حرفه ای خود به شکل غیررسمی فعالیت داشت اما در سال 89 و با تیتراژ سریال «ستایش» توانست به قاب تلویزیون راه پیدا کند. در ادامه فعالیت هایش فراز و فرودهای زیادی داشت و سرانجام از سال گذشته همکاری خود را با شرکت اکسیر نوین آغاز کرد. همچنین گفته می شود به زودی قرار است تور کنسرت های امیرعباس گلاب در شهرهای مختلف ایران برگزار شود.  
   
   

 • «بیست و یک» در سالن شهرزاد به روی صحنه می‌رود
  توسط

  بک استیج : نمایش «بیست و یک» به کارگردانی بهادر مالکی از پنج‌شنبه هشت تیر ماه در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه رفته است.

  این نمایش که طراحی و نویسندگی آن هم بر عهده مالکی است، به مدت چهارده شب در این تماشاخانه اجرا می‌شود.

  حکایت تنهایی «بیست و یک»، حکایت تنهایی تمام خروس‌هایی‌ست که بی مرغ مانده‌اند.

   

  «بیست و یک» یک کار تک‌نفره عروسکی به شمار می‌رود که به شیوه «توپ و دست» اجرا می‌شود. در شیوه‌ی توپ و دست، عروسک به شکل توپ بر سر انگشت دست بازی‌دهنده قرار می‌گیرد و از آن بازی گرفته می‌شود.

  در توضیح این نمایش آمده است: «هر جوجه برای آزاد شدن از «تخم» باید «بیست و یک» روز در آن تنها بماند. این یک قانون بدیهی‌ست.»

  علاوه بر بهادر مالکی که کارگردانی، نویسندگی و طراحی این نمایش را بر عهده دارد، نگار شهبازی به عنوان دستیار، امیر زاغری در مقام مشاور هنری، بهنام مالکی در جایگاه مدیر صحنه، یونس پناهی به عنوان عکاس و نگار حسینی با عنوان روابط عمومی با پروژه همکاری می‌کنند.

  این نمایش از هشت تیر ماه به مدت چهارده شب در پردیس تئاتر شهرزاد به روی صحنه می‌رود.

  پردیس تئاتر شهرزاد در خیابان حافظ، خیابان نوفل لوشاتو، نرسیده به رازی، شماره 74 واقع شده است.

  {gallery}sharzad{/gallery}

 • موزیک ویدئوی " منظومه احساس " جهانبخش منتشر شد
  توسط

  بک استیج - سالومه گلمکانی : امشب و به مناسبت عید فطر موزیک ویدئوی منظومه احساس از بابک جهانبخش منتشر شد

  این ویدئو که پیشتر به صورت تک آهنگ منتشر شده بود به همت شرکت اکسیر نوین با مدیریت محمدرضا خانزاده ساخته و

  با مجوز رسمی از وزارت ارشاد در فضای مجازی و کلیه سایت های معنبر پخش شد .

  این ویدئو حاصل زحمت محسن شیرالی سراینده این قطعه با ملودی زیبای بابک جهانبخش و تنظیم سعید شمس و همچنین به کارگرردانی وحید امینی ساخته شده است شایان ذکر است میکس ویدئوی ورژن این قطعه را آرش پاکزاد انجام داده است

  در زیر میتوانید موزیک ویدئوی "منظومۀ احساس" را از سایت یا چنل بک استیج دانلود نمایید

   

  دانلود موزیک ویدئوی منظومۀ احساس

   

   

 • مراسم سومین سالگرد پرواز هنرمند فقید نیما وارسته
  توسط

  بک استیج - سالومه گلمکانی : روز ۲۹ اردیبهشت ۹۶ مراسم سومین سالگرد پرواز هنرمند فقید نیما وارسته در قطعه ی هنرمندان بهشت زهرا و با حضور خانواده و دوستان و دوستدارانش برگزار شد ... حضور ستارگان موسیقی پس از سه سال از در گذشت

  این هنرمند در مراسم سالگردش نشان از محبوبیت این هنرمند فقید در میان اهالی موسیقی داشت . حضور امید و ایمان حجت  ، شاهین تیک ، ناصر پاشایی ، و اقوام و هواداران این هنرمند در این مراسم چشم گیر بود .

  خانواده وارسته به عنوان یاد بود پک های کوچک هدیه به مدعوین دادند و پذیرایی شایان و در خوری نیز از میهمانان شد

  در زیر گوشه هایی از این مراسم را می بینید :

  {gallery}Nima{/gallery}

آمار بازدیدکنندگان

641477
TodayToday739
YesterdayYesterday832
This_WeekThis_Week1571
This_MonthThis_Month5800
All_DaysAll_Days641477