0

گزارش تصویری از کنسرت ایهام بند

دی 11th, 1348
از نگاه سعیده رضاییان
0

گزارش تصویری از کنسرت سیروان خسروی

دی 11th, 1348
از نگاه سعیده رضاییان
0

اخرين فرياد هاي ماكان در سالن وزارت كشور

دی 11th, 1348
اخرين فرياد هاي ماكان در سالن وزارت كشور   ?ماكان در حالي كنسرت ...
0

گزارش تصویری کنسرت رضا بهرام

دی 11th, 1348
ز نگاه ارزو اسماعیلی  
0

گزارش تصویری کنسرت بهنام بانی

دی 11th, 1348
از نگاه سحر عباسی
0

"شیدایی" بابک جهانبخش "پریزاد " را به "دریا" رساند

دی 11th, 1348
بک استیج _ پرستو زمانی مفرد بابک جهانبخش کنسرت خود را با قطعه ای وای ...
0

سیروان خسروی و سوژه هایی که تکراری نیست.

دی 11th, 1348
سیروان خسروی و سوژه هايي كه تكراري نيست بك استيج – سالومه گلمکانی : ...
0

دیدار مجدد امپراطور با دوستدارانش در برج میلاد " اتفاق" افتاد

دی 11th, 1348
  بک استیج - امیر حسین عباسی : کنسرت مهدی یراحی ۲۵مرداد ...
0

"جنون" روزبه بمانی "بدون تاریخ بدون امضا" شد

دی 11th, 1348
  بک استیج- سالومه گلمکانی: درادامه کنسرت های روزبه بمانی این هنرمند ...
0

شاهکاره عالیجناب عشق باز هم در برج میلاد

دی 11th, 1348
  بک استیج _ پرستو زمانی مفرد : گروه پرطرفدار ایوان یک بار دیگر در ...
0

"خدانگهدار" ایهام همراه با "بغض "

دی 11th, 1348
  بک استیج - سالومه گلمکانی :گروه ايهام در ادامه ي اجرا هاي هيجان ...
0

دوره جدید آکادمی هزار صدا همزمان با عیدقربان برگزار شد

دی 11th, 1348
  بک استیج - امیر جسین عباسی :هزار صدا که اولین برنامه استعدادیابی ...
0

دیدار چارتار با هوادارانش در برج میلاد

دی 11th, 1348
بک استیج - سالومه گلمکانی : 16 مرداد ماه 1398 گروه پر ظرفدار چارتار ...
0

میلاد درخشانی در تالار وخدت خوش درخشید

دی 11th, 1348
بك استيج-ثنا دبستاني: ميلاد درخشاني پس از هفت ماه بار ديگر در تالار ...

 

 

کنسرت گروه کروم 19اسفند

     

همخوانی مردم در کنسرت‌هایم بهترین پرفرمنس است

10 تیر 1395
نویسنده 

 

تمام خوبی‌ها را برای فرزندم می‌خواهم

همیشه دنبال ریسک کردن هستم

موسیقی سالم و استاندارد باعث ارتقای سطح موسیقی کشورمی‌شود

سلیقه‌ام با سلیقه‌ی مردم موافق است

همخوانی مردم در کنسرت‌هایم بهترین پرفرمنس استسالومه گلمکانی

بک استیج - سالومه گلمکانی : حمید عسکری یکی از با اخلاق‌ترین و بی‌حاشیه‌ترین خواننده موسیقی پاپ است که هرگز خودش را وارد مسائل حاشیه‌ای نکرده و سعی نکرده با جو سازی برای خود شهرت بدست بیاورد و بیشتر به محبوبیت فکر می‌کند تا مشهوریت ...

آدم رک و رو راستی که بدون پرده حقیقت‌هایی را که خیلی‌ها از بازگویی آن واهمه دارند بازگو می‌کند. حمید عسکری، به تازگی آلبومش را روانه بازار کرده و همزمان با انتشار آلبومش پدر نیز شده اینها همه بهانه‌های خوبی بود تا گپی دوستانه داشته باشیم با ایشان و حرف‌های تازه‌شان را به گوش هوادارانشان برسانیم. آنچه در زیر می‌خوانید ماحصل همین گفتگوست:

شما بعد از انتشار آلبوم‌های سریالی کما 3 آلبومی منتشر کردید که روند رو به رشدی داشت فکر می‌کنید دلیل اصلی اینپیشرفت چه المان‌هاییاست؟

اینکه روبه رشد بوده یا خیر را نمی‌دانم اما بازار موسیقی پاپ به شدت دچار تکرار شده و آسان‌ترین کار این است که کار‌های موفق قبلی رو تکرار کنید که اکثر خواننده‌ها دارند انجام می‌دهند، در این شرایط به نظر من شما باید سعی کنید کار‌های جدید تردر فضا‌های جدید تر خلق کنید البته خلق فضای جدید همیشه دارای ریسک است و شما نمی‌دانید که آیا مردم این فضا را می‌پذیرندیا خیر چون هواداران همیشهیک توقع خاص ازت دارند در فضا‌های خاص اما این ریسک را پذیرفتم و ترجیح دادم این ریسک را انجام بدهم حتی اگر به ضررم تمام شود ولی خوشبختانه از ریسکی که انجام دادم راضی هستم.

طبق نظر مردم آلبوم «خوشبختی» به لحاظ کمی و کیفی کمی بالاتر از آلبوم «از عشق» قرار گرفت نظر خودتون در این باره چیست ؟

منم با مردم موافق هستم به هر حال قبلا هم گفتم همیشهیک فوتبالیست نمی‌تواند همه مسابقه‌ها را با یک کیفیت بازی کند به هر حال یک جاهایی کارها قوی‌تر می‌شودیک جایی ضعیف‌تر. من هم از این قاعده مستثنا نیستم و مثل همه که در کارشان نوسان دارند این را هم بگذارید به پای نوسان کار‌هایم!

در آلبوم «دیوونه وار» تمام ترانه‌ها از علی ایلیااست، شاید آلبوم از نظر محتوایییک دست شده ولی فکر نمی‌کنید کمی سوژه شعر‌ها یکنواخت و برای مخاطب خسته کننده شده است ؟

ببینید وقتی که یک نفر همه ترانه‌هارا می‌نویسد قاعدتا این مشکل پیش می‌آید. اما با توجه به اینکه تمام قطعات را علی ایلیا نوشته بود به عقیده من زیاد دچار این موضوع نشدیم و به نظر خودم این مسئله چندان محسوس نبود چون به علت فکر باز علی توانست تنوع زیادتری در ترانه‌ها ایجاد کند.

با توجه به اینکه چند ماهی از انتشار آلبوم دیوونه وار گذشته، بازتابی که تاکنون از آلبوم گرفتید چطور است؟

خوشبختانه با توجه به باز خوردهایی که در کنسرت‌ها و جاهای دیگر گرفتم خوب بوده است هم خوانی مردم با آهنگ‌ها شکر خدا خوب بوده ما قطعات زیادی را از آلبوم اجرا کردیم هم خوانییکدست مردم در کنسرت‌ها مورد قبول من بوده و طوریاست که دوست داشتم.

خودتان در این آلبوم کدام قطعه را بیشتر دوست دارید؟

اتاق خواب،نفرین.

بعد از ماه رمضان برنامه تور کنسرت‌هایتان به چه صورت خواهد بود، آیا شهر خاصی هست که تاریخ برگزاریش قطعی شده باشد؟

خرمآباد،ارومیه، کرمانشاه مجوز‌هایشان صادر شد و کارهایشان انجام شده ضمنا گرگان،شیراز،اصفهان،تبریزو...در مرحله اخذمجوز هستند که هر زمان مجوزشان صادر شود اعلام خواهیم کرد.

کنسرت تهران چه زمانی خواهد بود؟

من فکر می‌کنم برای شهریوریا اوایل مهر در تهران به روی صحنه بروم.

با توجه به اینکه پرفورمنس خاصی هم در کنسرت‌ها ندارید و درواقع تنها خود حمید عسکری را روی استیج می‌بینیم، همیشه کنسرت‌هایتان با استقبال و هیجان خاصی روبرو بوده، فکر می‌کنید دلیلش چه چیزی می‌تواند باشد؟

اگر بدون تعارف بخواهم بگویم تعداد کارهای هیت‌مان خوشبختانه در این سال‌ها زیاد بوده و ما بیست قطعه‌ایرا که اجرا می‌کنیم قطعاتی هستند که واقعا مردم از حفظ هستند این باعث می‌شود یک شور و حال خوبی در کنسرت‌ها به وجود بیاید که باعث می‌شود به قول معروف (کنسرت‌ها باحال بشه)وقتی مردم خودشان دارند همه قطعات را می‌خوانند یک حالتی در کنسرت به وجود می‌آید که حال همه خوب می‌شود هم ما لذت می‌بریم هم مردم. من فکر می‌کنم دلیل اصلیش این است.

 

هم زمان با انتشار آلبوم خداوند نعمت پدر شدن را هم به شما عطا کرد، پدر بودن چه حس و حالی دارد؟

پدر شدن احساسی است که شما تا پدر نشوید نمی‌توانید درکش کنید حالا هر چقدر هم برایت توضیح بدهند.یه احساس فوق العاده است که باعث می‌شود انگیزه دو چندانی برای هر کاری پیدا کنید چه در زندگیو چه درکار،به طور کلی زندگی‌ات را از نوع می‌سازد و زندگی‌اتفرم بهتری پیدا می‌کند.

احساس نمی‌کنید پس از به دنیا آمدن فرزندتان بیشتر حس و حال پدرتان را درک می‌کنید و قدرشان را بیشتر می‌دانید؟

بله واقعا قدر پدرم را بیشتر می‌دانم چون می‌بینم که نگهداری بچه چقدر مشکلات دارد،بی‌خوابی دارد، مسئولیتدارد احساس می‌کنم چقدر زحمت کشیده شده است تا بچه بزرگ شود و الان واقعا قدر پدرم را بیشتر می‌دانم و راحت‌تر درکشان می‌کنم.

حمید عسکری سال‌هاست که ازدواج کرده و جز معدود خوانندگانی بوده که زندگی خانوادگی کاملا بی‌حاشیه‌ای داشته این آرامش در زندگی شخصی‌تان به چه چیزهایی برمی‌گردد؟

من فکر می‌کنم مهم‌ترین دلیل این که زندگی شخصی و کاری‌ام را از هم کاملا جدا کردم و به هر کدام به طور جداگانه نگاه می‌کنم، از طرفی عشق و جریان داشتن عشق در زندگی خیلی مهم است من فکر می‌کنم این‌ها مهمترین عوامل اینآرامش هستند.

طی برخوردهایی که با مخاطبانتان داشتیم برایشان خیلی جالب بوده که حمید عسکری این همه سال متاهل است ولی عکسی از خودش و همسرش منتشر نکرده، چرا تا به حال کسی همسر حمید عسکری را ندیده است؟

من مشکلی با این موضوع ندارم اما همسرم علاقه دارد زندگی ساده‌تری داشته باشد.یک زندگی بی‌حاشیه و با آرامش کامل داشته باشد و دوست ندارد در چشم باشد و با اینکه بارها موقعیت‌های مختلفی به وجود آمده هیچوقت قبول نکرده که در جایی عکسش به چاپ برسد و همیشه هر جایی هم که پیشآمده جواب ایشان نه بوده است.خب این نظر همسرم است و من هم به آن احترام می‌گذارم.

همیشهدر کنسرت‌هایتیک آهنگ برای خانم‌ها اجرا می‌کنیدیک آهنگ برای آقایون فلسفه این زنانه مردانه کردن آهنگ چیست؟

بیشتریک شوخی هست.البته همیشه هستند قطعاتی که بیشتر مورد استقبال آقایون قرار می‌گیرند به خاطر موضوعیتش و حالِ بعضی از آهنگ‌ها هم با خانم‌ها هماهنگ‌تراست چون آهنگ‌های لطیفی هستند ولی من آنقدر جدی به این مسئله نگاه نمی‌کنم که بگویمیک قطعه دخترانس یک قطعه پسرانه در مجموع بخواهم بگویم بیشتریک شوخی روی استیج است.

ماجرای«کلیدی» که در کنسرت‌ها به گردن می‌اندازید چیست؟

چندی پیش خواب دیدم در یکی از کنسرت‌هایم مادرم یک کلید به من داد، پس از آن تصمیم گرفتم کلید را در گردنبندم بیندازم و آن کنسرت را با گردنبند که کلید به آن بود اجرا کردیم و در چند کنسرت دیگر هم این کار را انجام دادم.

برنامه‌ات برای سال 95 چیست و با توجه به گذشتن تقریبا 4 ما از سال، سال 95 را برای حمید عسکری چطور سالی پیش بینی می‌کنید؟

در زمینه کاری می‌خواهم ایده‌پردازی کنم براییکآلبوم متفاوت با فضای خاص؛ دارم ایده‌هایآلبوم رو انالیز می‌کنم که بتوانم به قولیآلبوم را به خوبی جمع و جور کنم. می‌خواهم که حتما متفاوت باشد.البته بیشتر تفاوت نسبت به فضای دو آلبوم قبلی که دادم است و اینآلبوم احتمالا طرفدارای قدیمی رو خوشحال‌تر می‌کند.

به نظر شما با توجه به تغییرات پیش آمده در دفتر موسیقی و تغییریک سری از قوانین چیست؟ آیا این قوانین موسیقی را دست و پا بسته‌تر کرده یا به نفع موسیقی بوده؟ مثل موضوع ساخت و پخش کلیپ!

خیلی خوب شده است.شما فرض کنید همین داستان کلیپ، من چون خودم کلیپ منتشر نکرده‌ام این را می‌گویم چون در غیر اینصورت می‌گفتند می‌خواهد از خودش دفاع کند؛ این چه ایرادی دارد که یک خواننده مجاز کلیپ پخش کنند، کلیپ حق طبیعییک خواننده است من با اقتدار می‌گویم که ساخت و پخش کلیپ در ایران و تمام دنیا حق طبیعییک خواننده است البته طبق قوانین وضع شده مملکت و اگر کسی خط قرمز‌ها را رد نکند و چه در ایران و چه در هر کجای جهان به خواننده اجازه ساخت کلیپ داده نشود حق طبیعی او را نقض کرده‌اند،به نظر من کسی که کلیپ مجاز پخش می‌کند خیلی هم کار درستی انجام می‌دهد.

نظرت درباره اینکه دفتر موسیقی به تمام خوانندگان زیر زمینی اجازه فعالیت با قوانین تعیین شده را بدهد چیست؟

به نظر من بسیار عالیست. هر آدمی که در این کشور زندگی می‌کند حق دارد که در چهار چوب قوانین کار تولید کند و در چهار چوب قوانین موسیقی اجرا کند حتیآلبوم تولید کند، کنسرت برگزار کند. این حق همه است و اگر دفتر موسیقی کمی نرمش نشان دهد افتادن این اتفاق عجیب نیست، ولی کار‌ها یک مقدار سخت‌تر می‌شود و می‌تواند باعث رشد موسیقی هم بشود، همه تلاش بیشتری می‌کنند و این باعث اعتلای فرهنگی می‌شود.

به نظرتان این خوانندگان باز هم می‌توانند با توجه به تغییر شرایط هواداران خود را حفظ کنند؟

اگر همان قدری که وقتی غیر مجاز بودند خوب کار کنند چرا که نه؟! مردم کار خوب می‌خواهند. حالا این کار خوب را می‌تواند خواننده زیر زمینی خوانده باشد یا خواننده رو زمینی،فرقی نمی‌کند مردم کار خوب می‌خواهند، گوش مردم خوراک خوب می‌خواهد.

به نظر شما در این همهمه و آشفته بازار موسیقی راه نجات موسیقی از دست نابلدهای هنرمندنما چیست؟

کلا هر کسی،هر کاری بخواهد انجام بدهد باید در آن کار تبحر داشته باشد و مهارت‌هایی که برایآن کار لازم است را باید به دست آورده باشد.کسی که این مهارت‌هارا کسب نکرده باشد نمی‌تواند قویکار کند،فردی که می‌خواهد خواننده شود باید تلاش کند که مهارت‌های لازم را یاد بگیرد، آزمون و خطا‌هایش را انجام دهد بعد وارد دنیای حرفه‌ای شود اگر این کار را انجام دهد می‌تواند موفق شود متاسفانه این نابلدی‌ها یک مقدار دارد گوش مردم را آلوده می‌کند،بحث سلیقه نیست‌ولی هر کس یک سبک از موسیقی را می‌پسندد اما موسیقی سالمیک استاندارد‌های خاصی دارد که باعث یک پارچگی و ارتقای سطح کمی و کیفی موسیقی شود.

بزرگ‌ترین آرزویی که حمید عسکری در همین لحظه دارد و فکرش را مشغول کرده چیست؟

من الان چون تازه پدرم شدم. همه چیز‌های خوب را برای فرزندم می‌خواهم،نه فقط برای فرزند خودم بلکه برای تمام بچه‌هایی که می‌خواهند در این کشور رشد کنند،دوست دارم شرایط خوبی برایشان فراهم شود و خانواده‌ها بتوانند جوان‌های خوبی پرورش دهند که بتوانند آینده کشور را به خوبی بسازند.

 

حرفی هست که جایی بازگو نکرده باشید و دوست داشته باشید از این تریبون به گوش مخاطبانتان برسانید؟

نه حرف خاصی نیست ،من همه حرف‌هاییم را در مصاحبه‌هاو کنسرت‌هایم می‌گویم صحبت‌هایاین مصاحبه هم اضافه می‌شود به صحبت‌های قبلی فقط اینکه تشکر می‌کنم از همه هوادارانم و باید همیشه و هر بار از ایشان تشکر کنم به خاطر این همه لطف همیشگی‌شان که به من دارند.

حرف پایانی...

حرف پایانی مثل همیشه تشکر از شما که آنقدر زحمت می‌کشید و کمک می‌کنید به رشد کارهای ما،ما واقعا ممنون تمام زحمات شما هستیم می‌دانم گاهی نامهربانی‌هایی از طرف بعضی از بچه‌هامی‌بینند ولی این را بگذارید به پای اینکهآن زمان طرف بی‎‌حوصله بوده مشغله‌ها و گرفتاری لحظه‌ای بچه‌ها و از آنها دلگیر نشید همین.

 

464 مرتبه مشاهده شده
saloome

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدیدکنندگان

602550
TodayToday335
YesterdayYesterday794
This_WeekThis_Week2449
This_MonthThis_Month13211
All_DaysAll_Days602550