0

گزارش تصویری از کنسرت ایهام بند

دی 11th, 1348
از نگاه سعیده رضاییان
0

گزارش تصویری از کنسرت سیروان خسروی

دی 11th, 1348
از نگاه سعیده رضاییان
0

اخرين فرياد هاي ماكان در سالن وزارت كشور

دی 11th, 1348
اخرين فرياد هاي ماكان در سالن وزارت كشور   ?ماكان در حالي كنسرت ...
0

گزارش تصویری کنسرت رضا بهرام

دی 11th, 1348
ز نگاه ارزو اسماعیلی  
0

گزارش تصویری کنسرت بهنام بانی

دی 11th, 1348
از نگاه سحر عباسی
0

"شیدایی" بابک جهانبخش "پریزاد " را به "دریا" رساند

دی 11th, 1348
بک استیج _ پرستو زمانی مفرد بابک جهانبخش کنسرت خود را با قطعه ای وای ...
0

سیروان خسروی و سوژه هایی که تکراری نیست.

دی 11th, 1348
سیروان خسروی و سوژه هايي كه تكراري نيست بك استيج – سالومه گلمکانی : ...
0

دیدار مجدد امپراطور با دوستدارانش در برج میلاد " اتفاق" افتاد

دی 11th, 1348
  بک استیج - امیر حسین عباسی : کنسرت مهدی یراحی ۲۵مرداد ...
0

"جنون" روزبه بمانی "بدون تاریخ بدون امضا" شد

دی 11th, 1348
  بک استیج- سالومه گلمکانی: درادامه کنسرت های روزبه بمانی این هنرمند ...
0

شاهکاره عالیجناب عشق باز هم در برج میلاد

دی 11th, 1348
  بک استیج _ پرستو زمانی مفرد : گروه پرطرفدار ایوان یک بار دیگر در ...
0

"خدانگهدار" ایهام همراه با "بغض "

دی 11th, 1348
  بک استیج - سالومه گلمکانی :گروه ايهام در ادامه ي اجرا هاي هيجان ...
0

دوره جدید آکادمی هزار صدا همزمان با عیدقربان برگزار شد

دی 11th, 1348
  بک استیج - امیر جسین عباسی :هزار صدا که اولین برنامه استعدادیابی ...
0

دیدار چارتار با هوادارانش در برج میلاد

دی 11th, 1348
بک استیج - سالومه گلمکانی : 16 مرداد ماه 1398 گروه پر ظرفدار چارتار ...
0

میلاد درخشانی در تالار وخدت خوش درخشید

دی 11th, 1348
بك استيج-ثنا دبستاني: ميلاد درخشاني پس از هفت ماه بار ديگر در تالار ...

 

 

کنسرت گروه کروم 19اسفند

     

کنسرت شرق و غرب ارکستر هنگام طی سه سانس به روی صحنه رفت

28 ارديبهشت 1395
نویسنده 


در شامگاه روز ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت، کنسرت شرق و غرب ارکستر هنگام طی سه سانس با رهبری علی رحم‌جو به روی صحنه رفت. استقبال کم‌نظیر از این کنسرت باعث تمدید یک سانس دیگر در روز دوم شده بود. در این کنسرت آثاری از آهنگسازان برجسته‌ی غربی و شرقی از جمله پیتر وارلاک، بنجامین بریتن، آروو پرت، بلا بارتوک، خیام میرزازده و کاظم داودیان اجرا شد. این اجرا نخستین اجرای موسیقی کلاسیک با مجوز بین‌المللی در شهر تبریز بود. انتخاب و ترتیب اجرای قطعات به نحوی بود که مسیر موسیقایی و جغرافیایی مشخصی طی شده و اشتراکات و پیوند بین موسیقی کلاسیک غربی و شرقی نشان داده شود.

اما سانس پایانی این اجرا دلیلی برای متفاوت بودن داشت، حضور دو تن از چهره‌های اسطوره‌ای موسیقی کلاسیک در ایران. استاد سیاوش ظهیرالدینی (دارای نشان درجه یک هنری و از بزرگ‌ترین نوازندگان کلاسیک ویولن و ویولا در ایران) و استاد نادر مشایخی (آهنگساز و رهبر ارکستر برجسته‌ی بین‌المللی)‌ میهمانان ویژه‌ی این اجرا بودند. استاد مشایخی در آغاز بخش دوم کنسرت به روی صحنه رفت و طی سخنانی با حضار از اجرای کم‌نقص ارکستر و صدابرداری عالی برنامه ابراز شگفتی نمود. وی همچنین افزود آروو پرت (آهنگساز بزرگ استونیایی و مولف اثر تحسین‌شده‌ی «شرق و غرب») طی صحبتی که با وی داشته است، از اجرا شدن قطعه‌ی «شرق و غرب» در ایران بسیار ابراز خرسندی نموده است. لازم به ذکر است این قطعه برای اولین بار در ایران با مجوز رسمی ناشر آثار آروو پرت در این کنسرت اجرا شد.در پایان برنامه نیز استاد ظهیرالدینی به روی صحنه رفت و گفت:‌ «امروز به معنای واقعی شوکه شدم.» وی در ادامه، سطح کیفی بالای ارکستر و انسجام و هماهنگی کامل آن با رهبر ارکستر را ستود و افزود: «امروز واقعاً شگفت‌زده شدم و انتظار نداشتم روزی در شهری غیر از تهران شاهد اجرایی در این سطح و کیفیت باشم.» همچنین وی از زحمات علی رحم‌جو به عنوان رهبر ارکستر و هادی نوبری به عنوان کنسرت مایستر تقدیر و تشکر کرد. در شامگاه روز ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت، کنسرت شرق و غرب ارکستر هنگام طی سه سانس با رهبری علی رحم‌جو به روی صحنه رفت. استقبال کم‌نظیر از این کنسرت باعث تمدید یک سانس دیگر در روز دوم شده بود. در این کنسرت آثاری از آهنگسازان برجسته‌ی غربی و شرقی از جمله پیتر وارلاک، بنجامین بریتن، آروو پرت، بلا بارتوک، خیام میرزازده و کاظم داودیان اجرا شد. این اجرا نخستین اجرای موسیقی کلاسیک با مجوز بین‌المللی در شهر تبریز بود. انتخاب و ترتیب اجرای قطعات به نحوی بود که مسیر موسیقایی و جغرافیایی مشخصی طی شده و اشتراکات و پیوند بین موسیقی کلاسیک غربی و شرقی نشان داده شود.
اما سانس پایانی این اجرا دلیلی برای متفاوت بودن داشت، حضور دو تن از چهره‌های اسطوره‌ای موسیقی کلاسیک در ایران. استاد سیاوش ظهیرالدینی (دارای نشان درجه یک هنری و از بزرگ‌ترین نوازندگان کلاسیک ویولن و ویولا در ایران) و استاد نادر مشایخی (آهنگساز و رهبر ارکستر برجسته‌ی بین‌المللی)‌ میهمانان ویژه‌ی این اجرا بودند. استاد مشایخی در آغاز بخش دوم کنسرت به روی صحنه رفت و طی سخنانی با حضار از اجرای کم‌نقص ارکستر و صدابرداری عالی برنامه ابراز شگفتی نمود. وی همچنین افزود آروو پرت (آهنگساز بزرگ استونیایی و مولف اثر تحسین‌شده‌ی «شرق و غرب») طی صحبتی که با وی داشته است، از اجرا شدن قطعه‌ی «شرق و غرب» در ایران بسیار ابراز خرسندی نموده است. لازم به ذکر است این قطعه برای اولین بار در ایران با مجوز رسمی ناشر آثار آروو پرت در این کنسرت اجرا شد.
در پایان برنامه نیز استاد ظهیرالدینی به روی صحنه رفت و گفت:‌ «امروز به معنای واقعی شوکه شدم.» وی در ادامه، سطح کیفی بالای ارکستر و انسجام و هماهنگی کامل آن با رهبر ارکستر را ستود و افزود: «امروز واقعاً شگفت‌زده شدم و انتظار نداشتم روزی در شهری غیر از تهران شاهد اجرایی در این سطح و کیفیت باشم.» همچنین وی از زحمات علی رحم‌جو به عنوان رهبر ارکستر و هادی نوبری به عنوان کنسرت مایستر تقدیر و تشکر کرد. در شامگاه روز ۲۳ و ۲۴ اردیبهشت، کنسرت شرق و غرب ارکستر هنگام طی سه سانس با رهبری علی رحم‌جو به روی صحنه رفت. استقبال کم‌نظیر از این کنسرت باعث تمدید یک سانس دیگر در روز دوم شده بود. در این کنسرت آثاری از آهنگسازان برجسته‌ی غربی و شرقی از جمله پیتر وارلاک، بنجامین بریتن، آروو پرت، بلا بارتوک، خیام میرزازده و کاظم داودیان اجرا شد. این اجرا نخستین اجرای موسیقی کلاسیک با مجوز بین‌المللی در شهر تبریز بود. انتخاب و ترتیب اجرای قطعات به نحوی بود که مسیر موسیقایی و جغرافیایی مشخصی طی شده و اشتراکات و پیوند بین موسیقی کلاسیک غربی و شرقی نشان داده شود.در پایان برنامه نیز استاد ظهیرالدینی به روی صحنه رفت و گفت:‌ «امروز به معنای واقعی شوکه شدم.» وی در ادامه، سطح کیفی بالای ارکستر و انسجام و هماهنگی کامل آن با رهبر ارکستر را ستود و افزود: «امروز واقعاً شگفت‌زده شدم و انتظار نداشتم روزی در شهری غیر از تهران شاهد اجرایی در این سطح و کیفیت باشم.» همچنین وی از زحمات علی رحم‌جو به عنوان رهبر ارکستر و هادی نوبری به عنوان کنسرت مایستر تقدیر و تشکر کرد. اکبرشیری مدیر برنامه این ارکستر ضمن تشکر از پوشش خبری سایت .......وهمه عزیزانی که از این ارکستر حمایت کرده اند  افزود این ارکستر در ۴ رده سنی تشکیل شده که انشالله در روزهای اتی شاهد اجرای این گروهها خواهید شد

643 مرتبه مشاهده شده
saloome

پست الکترونیکی این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

آمار بازدیدکنندگان

602523
TodayToday308
YesterdayYesterday794
This_WeekThis_Week2422
This_MonthThis_Month13184
All_DaysAll_Days602523