×

هشدار

JUser: :_بارگذاری :نمی توان کاربر را با این شناسه بارگذاری کرد: 44

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

قطارِ من همیشه سر ساعت به مقصدِش میرسه چون همیشه مسافراش رو دوست داشته ، قطارِ من 24 ساعته در خدمت شماست نه 25 ساعته !

تیتر این مطلب با شما ...

 

بک استیج - سالومه گلمکانی : تیتراژ سریالهای ماه رمضان همیشه یکی از بهترین تریبونها برای مطرح شدن یک اثر موسیقی در ایران است؛ به همین دلیل حساسیت روی این کارها همیشه بی نهایت بوده و دقت در انتخاب موسیقی ، ترانه و کلیت کار انتظار به جایی برای آثاریست که معمولا جزء ماندگارهای موسیقی می شوند .

در تیتراژ پایانی سریال "خروس" که امسال از شبکه ی 2 با موسیقی میلاد ترابی و صدای محمد علیزاده پخش می شود به نکته ی ظریفی برخوردم که گمانم خواندش برای دوستان هم خالی از لطف نباشد .

من دفعه ی اولی که این تیتراژ را شنیدم کار به نظرم فوق العاده آشنا آمد . ابتدا حس کردم ملودی کار شبیه یکی از کارهایی است که قبلا شنیدم  برای همین این آهنگ را دانلود کردم و بارها و بارها به آن گوش دادم تا متوجه شدم که این حس به خاطر شبیه بودن ملودی کار نیست بلکه نحوه استفاده از اصطلاح " هواتو کردم " ( که دست بر قضا در اینترنت هم کار با نام " هواتو کردم" منتشر شده ) در ابتدای ترانه ی این کار باعث به وجود آمدن این احساس آشنا شده .

حدود 6 ماه پیش آهنگ هواتو کردم با صدای آقای طالب زاده ، موسیقی پیام هوشمند و ترانه ی علی بحرینی در سطح اینترنت پخش شد که دقیقا تکیه ترانه بر اصطلاح "هواتو کردم " بود ( درست مثل ترانه ی تیتراژ سریال خروس با نام هواتو کردم ! ) . شنیده نشدن کار آقای طالب زاده توسط محمد علیزاده و میلاد ترابی !! تا حدی معقول به نظر می رسد ولی اینکه بخواهیم تصور کنیم محمد کاظمی ترانه سرای کار آقای علیزاده هم این کار را نشنیده با توجه به همکاری نزدیک قبلی ایشان با پیام هوشمند ایضاً آشنایی کامل ایشان با علی بحرینی کمی خوش بینانه است ...

ظاهراً آقای ترانه سرا کاملاً رندانه سعی داشته امتیاز اصطلاحی که پیشتر توسط همکار پیشکسوتش در عرصه ی ترانه به کار گرفته شده را برای خود محفوظ کند .

البته طرف خوشبینانه ی ماجرا این است که این اتفاق کاملا تصادفی پیش آمده باشد و ترانه سرای تیتراژ سریال  خروس به قول معروف قصد سوءاستفاده هنری نداشته که ما هم امیدواریم اینگونه بوده باشد .

با امید روزی که همگی تنها با تکیه بر استعداد های شخصی مان فعالیت هنری انجام دهیم .

 

 

بک استیج - سالومه گلمکانی  : دیشب برای اولین بار کنسرت بابک جهانبخش به حاشیه های نامطلوبی کشانده شد .

این کنسرت که از مدتها پیش برای اجرای هرچه بهتره آن زحمات بسیاری کشیده شده بود و انصافآ هم همکاری های لازم از طرف فرمانداری ، ارشاد ، و اداره اماکن صورت گرفته بود با برخورد های غیر اخلاقی مسئولین حراست سالن نژاد فلاح تبدیل به بدترین شب بابک جهانبخش شد و به جای خاطره ای خوب کابوسی به یاد ماندنی در ذهنش به جای گذاشت .

برخورد بد مسئولین حراست از همان ساعات ابتدایی و حتی قبل از شروع کنسرت با اهالی رسانه بود و وقتی نزدیکان بابک جهانبخش به حمایت از دوستان مطبوعاتی برآمدند با برخورد زننده ی حراست روبرو شدند این برخوردهای زشت تا جایی ادامه پیدا کرد که در پایان برنامه خود بابک جهانبخش به میان آمد تا به حمایت از افرادی که بدون داشتن وظیفه در قبال کارهای اجرایی این  برنامه سعی در  برقراری نظم در هدایت مردم به بیرون سالن داشتند برامد .

داستان اینگونه بود که مسئولین حراست به جای پرداختن به وظیفه ی اصلی شان که ایجاد نظم در سالن و خلوت کردن اطراف اتاق بک استیج بود بیشتر به ازدهام دامن زده و نور چشمی ها و اقوام دور و نزدیکشان را برای گرفتن عکس و امضا به اتاقک کوچک بک استیج آورده بودند و اعتراض و مخالفت اطرافیان جهانبخش با این حرکت غیر اخلاقی مسئولین حراست آغاز درگیری های تلخ  بود .
طبق مشاهدات خبرنگار "بک استیج" در پایان برنامه وقتی مسئولین برگزاری کنسرت در حال جمع آوری وسائل و امکانات اجرای برنامه بودند یکی از مسئولین حراست با گفتن جمله ی " اینها رو همین الان از سالن بیرون بیندازید " برخوردی دور از شان و جایگاه بچه های تیم برگزار کننده این اجرا داشتند که این برخورد باعث دلخوری بابک جهانبخش و مدیر برنامه هایش شد طوری که این خواننده با حالتی عصبی که کمتر از بابک جهانبخش دیده بودیم و در حالی که پیوسته به مسئولین سالن بابت بی احترامی هایشان اعتراض می کرد محل اجرای برنامه را ترک کرد .

اعتراض گروه ازکستر به نبودن امکانات اولیه در بک استیج مثل نداشتن کولر و حتی دستشویی !! از حاشیه های این برنامه بود.
ای کاش پایان تلخ این ماجرا به همین مسائل ختم می شد اما متاسفانه وقتی مدیربرنامه های جهانبخش از حراست سالن در قبال این رفتار های ناشایست  توضیح خواست در اقدامی تاسف بار و در حالی که هنوز وسایل شخصی بابک جهانبخش در اتاقک بک استیج بود کلیه کارمندان شرکت و همچنین کلیه خیرنگاران را با برخوردی ناشایست به بیرون سالن هدایت کردند
محمد رضا خانزاده مدیر برنامه های جهانبخش درحالی که به شدت دلخور بود به خبرنگار ما گفت یقینن این برخوردهای ناشایست را از طریق مراجع قانونی پیگیری خواهیم کرد . وی افزود مسئولین ارشاد ، اماکن و فرمانداری استان البرز نهایت همکاری را برای برگزاری هرچه بهتره این برنامه انجام دادند ولی برخورد حراست سالن به قدری دور از شان بود که ما را بر آن داشت تا برای احقاق حقوق مادی و معنویمان به مراجع صاحب صلاحیت رجوع کنیم

" منبع : بک استیج "

 

پس از نشر خبر محکومیت مهدی مقدم از سوی سایت بک استیج ، از سوی برخی افراد که خود را مدیر سایت رسمی مهدی مقدم معرفی کردند مورد هجوم و تهدید قرار گرفتیم و متهم به نشر اکاذیب شدیم و به شدت تحت فشار قرار گرفتیم که خبر را از خروجی سایت برداریم . ما هم برای پیگیری ماجرا با آقای امین پور وکیل رسمی مهدی مقدم تماس گرفتیم و جویای ماجرا شدیم ماحصل صحبتهای ما با آقای امین پور به شرح زیر است :

 

آقای امین پور ضمن تایید موارد مندرج در دادنامه با اصلاح برخی موارد ذکر شده در خبر اصالت خبر  را نیز تایید نمود . وی افزود شاکی مهدی مقدم آقای سید سعید رضا نوشکاران با نام هنری سعید نوشان هستند و اتهام مهدی مقدم دقیقا نشر یا پخش یا عرضه اثر علمی ، فرهنگی ایران بدون اجازه صاحب اثر بوده نه سرقت هنری ( با نهایت احترامی که برای جناب امین پور قائل هستم متاسفانه هر چقدر هم ایشون توضیح دادن باز هم من متوجه نشدم تفاوت سرقت هنری با نشر یا پخش یا عرضه اثر علمی ، فرهنگی ایران بدون اجازه صاحب اثر چه تفاوتی دارد حالا اشکال از درک پایین بنده بود یا تبحر ایشان در سخنوری چندان هم حائز اهمیت نیست  )

 

وی همچنین اذعان داشت حکم صادره از سوی دادگاه ده میلیون ریال جزای نقدی بدل از شش ماه حبس تعزیری بوده که با پرداخت این مبلغ به صندوق دادگاه پرونده مختومه شده است . 

 

امین پور در پاسخ به سوال ما مبنی بر اینکه با توجه به صحت این خبر چرا آقای ابراهیم جلالی مدیر سایت رسمی مهدی مقدم (به گفته ی خود ایشان ) ما را متهم به نشر اکاذیب و تهدید به شکایت کرده اعلام کرد که اصلاً شخصی به این نام را نمی شناسد و ما را محق به مورد پیگرد قرار دادن این شخص دانست  همچنین در پاسخ به اینکه چرا وبلاگ رسمی آقای مقدم به مدیریت ابراهیم جلالی که گفته می شود زیر نظر مهدی مقدم فعایت دارد زود تر از صدور حکم نهایی دادگاه خبر را نشر داده و شروع به تشویش اذهان عمومی نموده و حتی هواداران مهدی مقدم را تحریک به تهدید آقای سعید نوشان کردن تا با بی احترامی و تحت فشار قرار دادن ایشان ؛ وی را مجبور به باز پس گیری شکایت خود کنند گفت من به گمان نمی کنم که مهدی مقدم در جریان این مسائل بوده باشه و قطعا اگر از این داستانها اطلاع یابد به شدت ناراحت میشود و اصلا چه بسا که خود مهدی مقدم هم این افراد را تحت پیگرد قانونی قرار دهد .

 

در نهایت بنا بر این شد که آقای امین پور موارد حاشیه ای که در این ماجرا به وجود آمده را پیگیری نمایند و ما را هم در جریان قرار دهند .

 

پیش در آمد سردبیر - سالومه گلمکانی : در بخش زیر ذره بین سایت بک استیج دوستان کارشناس و هنرمندی ما رو همراهی میکنن که بعضا بنا به دلایلی که برای خودشون مهمه و برای ما هم محترمه ترجیح می دن با اسامی مستعار در کنار ما باشند ...
مشغولیت ذهنی این روزهای اغلب بچه های موسیقی پاپ ، استفاده گاه و بی گاه و بدون اطلاع از آثارشان در رسانه ی ملی است ..
این روز ها قرعه به نام محسن چاوشی افتاده تا اهالی رسانه با استفاده از آثارش در تلویزیون مثلا نظر مردم را به سمت رسانه جلب کنند!
اما واقعیتی که دوستان می دانند و به روی خودشان نمی آورند این است که هرکاری نیاز به رعایت آدابی دارد و استفاده از آثار یک هنرمند آن هم در جایی مثل صدا و سیما ،
قطعا منوط به اجازه صاحب اثر است ولی متاسفانه رعایت کپی رایت و حقوق مولف هرگز در کشور ما باب نبوده است.
این بار هم دوستان رسانه با پخش بی اجازه آهنگهای "چاوشی" از صدا و سیما در فضای انتخابات کشورو بدون اطلاع به خود این خواننده ، ظاهرا خواسته یا ناخواسته بنای تخریب چهره ی چاووشی در بین طرفدارانش را دارند!
آنچه در زیر میخوانید نوشته ی آقای ( م - الف ) از هنرمندان کارشناس همراه سایت بک استیج است :

 

محسن چاووشی را سرزنش نکنید ! او بی تقصیر است !

 

نزدیک به انتخابات ریاست جمهوری شده و امانت دارانِ رسانه ی ملی یعنی تلویزیون از آهنگ های وطنی محسن چاووشی به هر نحوی که می توانند و در هر برنامه ای استفاده که نه در واقع سو استفاده آن هم کاملا بی اجازه می کنند

 

حالا معلوم شد که چرا تلویزیون این چند وقته با محسن چاووشی و آهنگ هایش که به قول آنها زیر زمینی بود اینقدر خوب شده !!!

 

برنامه ی "عشق من ایران من" که از شبکه ی سوم شب ها حدود ساعت 11 پخش می شود ، علنن تا به امروز تمام موزیک های وطنی چاووشی را در برنامه اش پخش کرده است.
برنامه ی "ساعت 25 " شبکه ی تهران هم لطف کرده آهنگ قطار را تیتراژ ابتدایی خود کرده است! البته بدون اجازه که هیچ ، حتی بدون یک اطلاع به خواننده ...

 


اخبار 30 : 20 هم که به هر بهانه تکه موزیک های چاووشی را روی هر فیلم و موضوعی که می خواهند می گذارند و پخش می کند .
 برنامه های دیگر و شبکه های دیگر هم اگر بخواهند نماهنگی پخش کنند در فضای وطنی ، قطعا از موزیک های وطنیه چاووشی است .

 

فکر نمی کنم "چاووشی" از این اتفاقات خبر داشته باشد یا از او اجازه گرفته باشند یا اینکه میل داشته باشد تصور دیگران از او چیزی به جز یک خواننده ی مردمی باشد .
چاووشی همان طور که خودش هم در گله ی اخیرش عنوان کرد ، عاشق وطنش  ، عاشق ایران ، عاشق خرمشهر و  زادگاهش هست که این آهنگ ها را میسازد و می خواند نه چیز دیگری ...

 

اما باید بدانید که به موجب ضعف قوانین در حیطه ی رعایت حقوق مادی و معنوی هنرمندان وقتی از آثاریک هنرمند بدون اجازه اش بهره برداری یا  سو استفاده میکنند عملا هیچ حقی برای اعتراض یا ابراز عقیده ندارد ، چه بسا که با اعتراض برچسب های غیر واقعی هم بر پیشانی اش بزنند و خانه نشینش کنند .

 

پس بیخودی چاووشی را محکوم نکنید و مثل دفعه ی قبل اعصابش را به هم نریزید تا او هم مثل شادمهر کلافه شود و برود و برنگردد ...

                                                                                                                                                                            "آقای کارشناس م.ا"

 

 

 

حدود دوسال از صدور مجوز آلبوم یه آرزو می گذرد و همچنان پخش این آلبوم در هاله ای از ابهام قرار دارد . ظاهرا پس از دو سال و درست در زمان پخش آلبوم به بازبینی خورده و این مساله تا حدودی داستان ساز شده ...

متنی که درزیر می خوانید توضیحات خواننده ی آلبوم یه آرزو درباره ی حاشیه های پیرامون پخش آلبومش در صفحه ی شخصی اش در شبکه های اجتماعی است

صفحه6 از7

آمار بازدیدکنندگان

602562
TodayToday347
YesterdayYesterday794
This_WeekThis_Week2461
This_MonthThis_Month13223
All_DaysAll_Days602562